Ovaj potez, predstavljen kao tehnološko otkriće, mogao bi značajno utjecati na područje neurotehnologije te u potpunosti promijeniti način na koji čovjek koristi tehnološke uređaje poput računala, mobitela, televizije i dr.
Tvrtku Neuralink, Musk je osnovao 2016. godine s ciljem istraživanja i razvoja inovativnih rješenja za povezivanje ljudskog mozga s računalima. Čip je osmišljen i proizveden kako bi pomogao pojedincima s „kompleksnim neurološkim stanjima“, prenosi BBC.com.
Prvom pacijentu već je implantiran čip, u sklopu kliničkih testova, poznatih kao PRIME Study.
Putem svog profila na platformi X, milijarder neprestano objavljuje informacije o napretku ove tehnologije pa je u nekoliko objave uputio svoje pratitelje u nova dostignuća tvrtke:
„Prvom čovjeku ugrađen je implantat Neuralinka i dobro se oporavlja.“
Pogledaj na Twitteru
U ostalim objavama naglasio je svoje zadovoljstvo ovom fazom kliničkog ispitivanja.
Početni rezultati kliničkih testova su obećavajući, a sugeriraju uspješnu detekciju neuronskih impulsa, navodi Musk, što postavlja temelje za daljnja istraživanje ove kompanije i istraživačkog tima.
Pogledaj na Twitteru
Objavio je planove da će inicijalni korisnici Neuralink čipa, nazvanog „Telepatija“ biti osobe s različitim stupnjevima tjelesnih ograničenja, ističući: „Inicijalni korisnici bit će oni pojedinci koji su izgubili mogućnost korištenja svojih udova.”
Američka agencija za hranu i lijekove (FDA) odobrila je Neuralinku provođenje kliničkih ispitivanja na ljudima, još u rujnu prošle godine.