Onda između svih vijesti nađem najveću pozitivu ikad – niz tweetova o Navu Bhatiji, čovjeku koji je ušao u NBA Kuću slavnih. Nije odigrao nijednu jedinu utakmicu, nije trenirao nikoga i nije bio komentator.
Čime je zaslužio ući u Hall of Fame zajedno s Kobejem Bryantom, Timom Duncanom, Kevinom Garnettom i Tonijem Kukočem? Jer je navijač. Najjači navijač u povijesti NBA-ja. Bit će ti jasno čim mu čuješ priču.
Pogledaj na Twitteru
1984. godine je Nav Bhatia pobjegao iz Indije zbog političkih previranja i to u Kanadu. Imao je diplomu iz mehaničkog inžinjeringa, ali nije mogao naći posao. Zašto? Zbog svoje duge brade i turbana za koji je obećao majci da ga neće nikada skinuti. Nakon dugih neplodnih mjeseci potrage za poslom, nekako se ugurao u salon automobila. Počeo je prodavati automobile i to nevjerojatno uspješno. Da, bio je prekvalificiran, ali to ga nije smetalo. Samo je želio raditi. U prvih 90 dana je prodao 127 automobila. Kažu da je to još uvijek rekord u Kanadi. Nije da imamo neki SofaScore da to provjerimo, ali biramo vjerovati.
Zaposlen je kao menadžer velikog salona u Torontu. Svi zaposlenici su dali otkaz jer nisu htjeli raditi za njega. To ga nije omelo, zaposlio je nove ljude i napravio čuda. Salon koji je bio na izmaku snaga je pretvorio u jedan od najvećih u Kanadi.
Pogledaj na Twitteru
Kasnije je otkupio tu tvrtku, ali i salon u kojem je počeo raditi 1984. godine. Postao je milijunaš. Mogao se posvetiti i drugim strastima. Košarci.
1995. godine se NBA liga proširila te su joj pristupile dvije kanadske momčadi – Vancouver Grizzliesi i Toronto Raptorsi. Bhatia je odmah kupio sezonske karte, bio je fan iako su Raptorsi bili smeće.
Pogledaj na Twitteru
Kroz idućih tri desetljeća, Nav je ostao fan i nije propustio nijednu domaću utakmicu. Nakon što su Raptorsi osvojili svoj prvi NBA naslov 2018. godine, Nav Bhatia je postao jedini NBA fan s prstenom prvaka. Sad je postao i prvi fan ikad koji je dobio mjesto u Kući slavnih.
Pogledaj na Twitteru
Nevjerojatna priča. Ako ti nije dosta pozitivnih emocija, pogledaj i ovu reportažu iz 2017. godine za Great Big Story.