Naime, Google (navodno) razvija najmanje 21 različitog alata za životne savjete, planiranje i podučavanje, izvijestio je The New York Times.
Googleov DeepMind, koji razvija navedene alate, postao je „ubrzani” nositelj standarda za tvrtke u području umjetne inteligencije, prenosi CNBC.
Google je navodno sklopio ugovor sa Scale AI, startupom vrijednim 7,3 milijarde dolara koji je fokusiran na obuku i provjeru valjanosti AI softvera, kako bi testirali ovaj alata. Dio testiranja uključuje ispitivanje mogućnosti ovih alata, a jedan primjer upita, izvijestio je Times, bio je usmjeren na rješavanje međuljudskog sukoba.
Zbog kontroverze oko upotrebe umjetne inteligencija u medicinskom i terapeutskom kontekstu, alati koje DeepMind navodno razvija nisu namijenjeni psihološkoj pomoći i savjetima. Iako su liječnici i regulatori podijeljenog mišljenja, postoji određeno suglasje da korištenje alata umjetne inteligencije za poboljšanje životne kvalitete ili pružanje savjeta zahtijeva pažljivo promišljanje.