Ozljeda koju je Vedran Ćorluka doživio na Euru 2016. u utakmici protiv Turske pokrenula je navijačku tradiciju nošenja kapica za vaterpolo koja se održala do današnjeg dana. Naime, Ćorluka je u utakmici protiv Turske zadobio ozljedu glave zbog koje je igrao s gazom na glavi i krvavim licem.
Pogledaj na Twitteru
Pogledaj na Twitteru
Pogledaj na Twitteru
Ćorluka je nakon utakmice dobio tri šava, no posjekotina se ponovno otvorila na sljedećoj utakmici protiv Češke. Fizioterapeut Nderim Redžaj dobio je genijalnu ideju i drugom poluvremenu Ćorluka poslao na teren s vaterpolskom kapicom s izrezanom zaštitom za uši. Kapicu je pri ruci imao liječnik reprezentacije Boris Nemec, a dobio ju je od osvajača olimpijskog zlata u vateroplu Paula Obradovića nakon što mu je operirao koljeno.
Pogledaj na Twitteru
Osim što je kapica postala simbol odlučnosti i snage, hrvatski navijači prisvojili su je kao dio navijačke opreme, a UEFA ju je uvrstila u muzej nogometa. Tradicija nošenja kapice nastavila se i na svjetskom prvenstvu u Rusiji 2018. Putem Moskve uputio se i hrvatski navijač Tomislav Rožić koji je tamo upoznao direktora FIFA-inog muzeja Marca Fazzonea. Tomislav je nosio navijačku kapicu te je objasnio izvor tradicije, što je oduševilo direktora muzeja. Sljedeće godine kapica je završila i u FIFA-inom muzeju u Švicarskoj.
Tradicija nošenja kapica za vaterpolo na susretima hrvatske nogometne reprezentacije nastavila se i na kasnijim natjecanjima te su postale dio standardne navijačke opreme koja je uvijek rado viđena na tribinama jer podsjeća na odvažnost reprezentativaca u najtežim okolnostima.