Društvene mreže mogu ponuditi razni sadržaj. Kako su neke objave postale dio našeg algoritma, nikada nećemo znati, no ponekad nas iznenadi nevjerojatnim scenama koje nikada nismo vidjeli. Zanimljivo je vidjeti kako na našem planetu postoje razna zanimljiva mjesta koja nikada nećemo upoznati.
Upravo je takav video izvorno prenio doktorski kandidat Austin Carter, a objava je prikupila oko 22 milijuna pregleda i oko 2,6 milijuna lajkova. Carter je poznat po stvaranju sadržaja povezanih sa životom na Antarktici. U ovom je videu Carter gledateljima pokazao rupu koju je iskopao, a duboka je oko 93 metra.
Ispod leda na Antarktici može se svašta skrivati, od nepoznatih fosila do rijetkih materijala, pa čak i brojni zanimljivi mikroorganizmi. Naravno, kad ispred sebe imate toliko duboku rupu, jednostavno morate spustiti kameru niz njezino okno.
U naslovu videa Carter objašnjava da su bušili na Allan Hillsu, području koje je uglavnom bez leda, no ondje je otkriven i najstariji led na Zemlji. Sada istraživač želi pronaći stariji led kako bi bolje razumjeli klimatski sustav našeg planeta.
Još uvijek nismo potpuno sigurni koliko dugo te ledene ploče postoje, ali prema geološkoj povijesti, neke od dubljih ploča leda nisu se otopile stoljećima i mogu nam dati mnogo odgovora o podrijetlu Zemlje.
Carter je surađivao s Centrom za istraživanje starog leda (COLDEX) kako bi ispitao što je doista dolje. Kada je ubacio kameru, počeo ju je polako spuštati niz rupu, a ona je pomoću gravitacije počela ubrzavati i cijeli video pretvorila u scenu iz nekog znanstveno-fantastičnog filma.
Izgleda kao da ulazite u crvotočinu, no kamera se naposljetku zaustavi kada dosegne dno ledne ploče, gdje dočeka malo snijega koji prekriva kamen. Carter je objasnio da su ondje trebali prestati s bušenjem, no zanimljivo je koliko su duboko bušili.