Društvenim mrežama kruži fotografija iz Pule na kojoj je zabilježen transparent s natpisom "Partizani, hvala vam" povodom Dana antifašističke borbe, koji se u Hrvatskoj obilježio 22. lipnja.
Objava je izazvala lavinu komentara, a korisnici društvenih mreža komentirali su: "Bravo, Pula i moja Istra!", "Istrani… uvijek hrabri i ponosni na svoju povijest", "Ma kakvim partizančinama, hvala hrvatskim braniteljima za slobodnu hrvatsku Pulu", "Bravo, Pula! A vi seronje koji nemate pojma, lajte i lupajte, samo to i znate! HDZ vas guzi, tako vam i treba", "Uvijek su bili svoji i originalni. Domaći se borili za Istru i slave svoj dan, a ne prodane duše, kako vjetar puše, pa da osuđuju druge", "Živjela antifašistička Istra!", "Zašto to niste '90-ih objesili?", "Bolje da ste Talijani nego partizani!", "Koji debili od ljudi, sve nešto protiv partizana itd., a ovo što je sad na vlasti još je tri puta gore. Neposredno uništili stotine tisuća hrvatskih obitelji, koje su morale napustiti RH jer više nisu imali od čega živjeti", "Pula - leglo jugokomunističkih ostataka", "Kakvi redikuli", "Sve vas je*alo ludo! Za nas Hrvate postoje samo hrvatski branitelji", "Čitam komentare i pitam se odakle dolazi tolika količina neznanja, frustracije i mržnje. Mnogi koji danas najglasnije dijele lekcije o domoljublju očito ne poznaju ni vlastitu povijest, a kamoli da su je ozbiljno proučili".
Objavu koja je izazvala lavinu komentara i već ustaljene rasprave o partizanima prenosimo u nastavku pa provjerite slažete li se s porukom na transparentu.




