Nekako je rašireno razmišljanje da trebamo čekati početak nove godine kako bismo krenuli s nečim novim u svojem životu, riješili se loših navika ili krenuli s nekima novima, boljima. A što kada bi ove godine okrenuli taj koncept naglavačke i probali nešto novo?
Nova se godina gleda kao vrijeme za nove početke, ali ne mora nužno biti jedino vrijeme kada se trebamo potruditi postati nova osoba. Do 2026. godine imamo još 4 mjeseca, a to je dovoljno vremena za okrenuti život naglavačke i postati nova verzija sebe. Umjesto da čekate 1.siječanj kako biste krenuli s promjenama, krenite sada i do sljedeće godine budite već nova osoba. Neka vam bude motivacija da već u sljedeću godinu uđete kao novi vi, a ne da tad tek počnete. Bit ćete nekoliko koraka ispred svih!
Šteta je da ne iskoristimo ova 4 mjeseca do kraja godine i da ih pustimo da samo prolaze dok čekamo sljedeću, novu, godinu. Umjesto da ta 4 mjeseca čekate kako biste okrenuli novi list, iskoristite ih kao novi početak. Evo kako već sada krenuti u stvaranje nove verzije sebe!
1.Napišite listu 100 stvari koje želite u životu – tu možete staviti što god vam je na umu, od nekih ciljeva, snova pa do materijalnih stvari.
2.Sada kada imate 100 stvari koje želite u životu, s te liste izdvojite top 10 ciljeva/stvari koje najviše želite.
3.Za svaki od tih 10 ciljeva napišite i radnje koje bi vam trebale pomoći doći do njih – ali neka to budu neke jednostavne radnje s kojima možete početi već danas ili sutra. Zapitajte se doslovno "Što mogu krenuti raditi da ostvarim taj cilj?".
4.Za svaki od tih 10 ciljeva pronađite i jednu fotografiju koja ga reprezentira i napravite od njih kolaž – bilo digitalni ili fizički. Bitno je samo da ga imate negdje gdje ćete ga redovito vidjeti – na zidu ili kao pozadina na mobitelu.
5.Uzmite praznu bilježnicu, bilo koju, koju ćete pretvoriti u svoj dnevnik i svaki dan navečer prije spavanja odgovorite u nju na ova 4 pitanja:
- Što sam dobro napravio/la danas?
- Što sam mogao/la napraviti bolje?
- Za što sam zahvalan/a?
- Zbog čega se veselim sutrašnjem danu?
Ta bi nam pitanja trebala pomoći da se održavamo na dobrom putu i da imamo pregled svojih dana i produktivnosti.




