Filter „aged“, potpomognut umjetnom inteligencijom, prikazuje trenutačno lice korisnika u jednom kutu ekrana, dok u drugom pokazuje stariju verziju.
@vxnnnnnesa Tramautized fr #aged #agedfilter #againgskincaretips #liquidbotox #botoxinabottle #botoxface #agingsucks
Ovaj internetski trend izazvao je snažne reakcije mlađih korisnika koji su užasnuti starijim izgledom svoga lica. Ako ste i vi jedan od njih, na očajavajte! Stručnjaci tvrde da ovaj filter ipak nije toliko točan koliko smo mislili.
@notolsennchris #stitch with @Brooke Monk
„Aged filter može otprilike pokazuje kako bi mogli izgledati kasnije u životu, ali svatko stari drugačije pa je teško, s preciznošću, predvidjeti kako će netko izgledati”, rekao je David Shafer, plastični kirurg i osnivač Shafer Clinic Fifth Avenue u New Yorku, za Highsnobiety.com.
Uz bore, ovaj filter dodaje i sijedu kosu, ali u obzir ne uzima suptilne promijene u strukturi lica koje se događaju svakom od nas, tvrde stručnjaci. Uz to, mnoge druge varijable, koje ovaj filter ne uzima u obzir, utječu na proces starenja.
„Ljudi različito stare i naš način života i navike mogu utjecati na ishod starenja. Pogledajte samo 50-godišnjake sada u usporedbi s 50-godišnjacima iz 1980-ih, tada su izgledali puno starije” kaže dr. Shafer.
Zemljopisni položaj, klima, raspored spavanja, prehrana i korištenje duhanskih ili alkoholnih proizvoda , samo su neki od čimbenika koji utječu na starenje kože. Iako neki smatraju da je filter vrlo dobra reklama za plastičnu kirurgiju, drugi ističu da je starenje privilegija i proces u kojem bi trebali uživati, a ako očajavate od rezultata možda bi bilo vrijeme da se zaštitite od sunca i pripazite na sve ove čimbenike na koje možete utjecati.